Data szkolenia | Lokalizacja | Koszty uczestnictwa | Wolne miejsca | Zarejestruj swój udział w szkoleniu |
---|---|---|---|---|
20.11.2024 21.11.2024 |
Warszawa | Szczegóły w opisie szkolenia | TAK | Zarejestruj się |
Opis szkolenia:
W 2023 roku zostało opublikowane Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1230 które z początkiem 2027 roku zastąpi Dyrektywę Maszynową 2006/42/WE (Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 21.10.2008r.). Nowe Rozporządzenie europejskie a wcześniej dyrektywa maszynowa w istotny sposób zmieniają zasadnicze wymagania bezpieczeństwa przy projektowaniu, budowie i dystrybucji maszyn oraz związany z nimi system oceny zgodności i certyfikacji.
Szkolenie będzie doskonałą okazją do poznania i przedyskutowania problemów interpretacyjnych europejskich i polskich przepisów prawnych w kontekście codziennej praktyki produkcyjnej.
Podczas szkolenia, każdy uczestnik może w sposób praktyczny uzyskać wiedzę na temat :
Kadry zarządzającej wszystkich szczebli, służb utrzymania ruchu (automatycy, elektrycy, mechanicy), służb BHP, konstruktorów i projektantów maszyn, technologów, mistrzów i brygadzistów produkcji, inspektorów pracy.
I DZIEŃ
1. Europejska koncepcja bezpieczeństwa maszyn
2. Państwowa Inspekcja Pracy jako organ nadzoru rynku
II DZIEŃ
3. Proces oceny ryzyka przy obsłudze maszyn
4. Redukcja ryzyka - Techniczne środki kształtowania bezpieczeństwa maszyn
Techniczne środki bezpieczeństwa - zasady doboru, instalowania i eksploatowania
- Urządzenia ochronne odgradzające – osłony stałe, ruchome, blokujące z/bez urządzenia ryglującego
- Urządzenia sterowania oburęcznego
- Urządzenia ochronne nieodgradzające bezdotykowe oraz czułe na nacisk
- Urządzenia i aspekty funkcjonalne bezpieczeństwa maszyn
- Procedury
- Piktogramy
- Informowanie przed uruchomieniem maszyny
Prowadzący:
Mgr inż. Jacek Gurzyński - Absolwent kierunku Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu oraz absolwent kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Posiada ponad 7-letnie doświadczenie w zakresie przeprowadzania oceny ryzyka maszyn przemysłowych oraz modernizacji maszyn w zakresie zgodnym z Dyrektywą Maszynową oraz Dyrektywą Narzędziową. Doświadczenie zdobywał w branży automotive u jednego z wiodących producentów części samochodowych. Zatrudniony w firmie Elokon Polska na stanowisku Elokon Academy Manager. Zajmuje się przeprowadzaniem audytów bezpieczeństwa maszyn oraz prowadzeniem szkoleń z tematyki: Wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa maszyn, wykonywanie oceny ryzyka oraz dobór technicznych środków bezpieczeństwa przy budowie, eksploatacji oraz modernizacji maszyn przemysłowych.
Włodzimierz Łabanowski
Absolwent Wydziału Mechanicznego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, w latach 1989 – 1992 pracownik naukowy ART, od 1992 roku zatrudniony w Państwowej Inspekcji Pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Olsztynie, obecnie na stanowisku nadinspektora. Od samego początku funkcjonowania nadzoru rynku w Polsce prowadzi i koordynuje w OIP Olsztyn tematy kontrolne z zakresu spełniania wymagań zasadniczych dla maszyn i innych urządzeń technicznych oraz środków ochrony indywidualnej. Wykładowca na studiach podyplomowych oraz w Ośrodku Szkolenia PIP we Wrocławiu. Autor szeregu ulotek i broszur dotyczących bezpieczeństwa budowy i użytkowania maszyn, wydanych nakładem Państwowej Inspekcji Pracy. Jego publikacje można również znaleźć w czasopismach branżowych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz utrzymania ruchu.
Ceny (netto):
SZKOLENIE STACJONARNE:
Pierwsza osoba z firmy:
2700 PLN
Druga osoba z firmy i każda następna:
2500 PLN
Cena obejmuje:
- Zajęcia szkoleniowe prowadzone przez wykwalifikowanego Trenera
- Skrypt szkoleniowy
- Materiały piśmiennicze np. notatnik, długopis
- Konsultacje z Trenerem
- Catering podczas szkolenia: bogaty serwis kawowy, lunch
- Certyfikat ukończenia szkolenia
Koszty związane z ewentualnym noclegiem ponosi Uczestnik szkolenia.
Oferujemy również szkolenia wewnętrzne, dedykowane tylko pracownikom Państwa firmy.
Jeśli większą wartością dla Państwa jest zorganizowanie szkolenia we własnym zakładzie - porozmawiajmy o Państwa szczególnych potrzebach i oczekiwaniach, przygotujemy indywidualną ofertę, dopasujemy program merytoryczny, a następnie ustalimy dogodny termin i miejsce szkolenia.
Skontaktuj się z nami>